Kaz Eti, Kaz Civcivi, Kaz Satışı

KazTek Kazda Türkiyede tek adres, Kaz, iri ve beyaz veya gri saçlı, ayakları kuş türlerine verilen adlardır.

Erkek ve dişi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan daha küçük, ördeklerden daha büyük. Beslenme kuğular ve ördeklerden farklıdır. Genellikle doğu Anadolu bölgesinde bulunur.

Özellikle Kars bölgesinde yetişir. Lezzet ve onunla yapılan yemekler bölgede ünlü. Ancak böcekleri, yumuşakçaları ve küçük omurgalıları yiyen türler de vardır. Hızlı bir yüzücü olmasa da, suda rahatça yüzer ve daldığı zaman uzun süre suyun altında kalabilir. Gagalarıyla kanatlarını düşmanlarına karşı silah olarak kullanıyor. Kanatlar uzun uçlara doğru sivrilen yumuşak sık tüylerle kaplıdır.

Erkek ve dişi benzer olsalar da, erkekler genellikle dişilerdir. Boyun kısımları her türlü gövdeden daha kısadır. Çimleri kırmaya adapte edilmiş ana besinler gagalarını kafaya bağlı oldukları yerde genişler ve bazen bir kambur oluşturur. Erkek ve dişi kazlar, bir kornaya benzeyen bir sesle tehlike veya tehlike karşısında uçarlar ve kızdıklarında boyun tüylerini kabarırlar. Kazlar, yaşamları boyunca tek eşlidir.

Yuvalarını bir bataklığın sığ sularında ya da bir kamburun üzerinde yaparlar. Kuluçkalık kazların yumurtalarından bir ay (30-34 gün), sarı saçlı yavrular. Yavrular 3-4 ayda uçmaya başlar.

Buraya Firmanı Ekle Tıkla Ara 0 543 584 13 44
Email ile paylaş Facebook ile paylaş Google ile paylaş Twitter ile paylaş
Kaz Eti
Tarih Yorum

Tüm Yorumlar Listelendi.