İkinci El Satılık Araba

ikinci el satılık araba sayfalarına kayıt olup firmanızı bu sayfalarda gösterebilirsiniz.

Sahibinden yada galeriden satılık arabalarınızı bu blogda listeleyebilir firma iletişim numaralarınızı paylaşabilirsiniz.

Sahibinden, sıfır yada galeriden ikinci el araç listeleri yaparak ziyaretçilerinizi müşterilerinize dönüştürün.
Araba (tekerlekli araç), tekerlekli veya tekerleksiz her türlü yol nakliyesi, yolcu ve kargo taşımacılığı için uygundur. Motorsuz olanlar hayvanlar veya insanlar tarafından gerçekleştirilir. Rickshaws, insan gücü ile el arabası, oxcart, öküz ve mandala; arabalar ve kamyonlar ile birlikte fayton ve benzeri arabalar, motordan aldığı güç tarafından yönlendirilir. Keçilerin çektiği hafif arabalar da var.

Codex Cumanicus Sakaca rraha (at arabası) ilk kez araba kelime aynı anlamda ve Arnavut kaldırımı Sanskrit rátha (at-run tören araba) arabası ses evrimi Zentja raka ile)

M.Ö. 3000 yılındaki tekerleğin ve kızağın keşfinden sonra inanılmaktadır. Bu dönemde, bu yaş grubunun (Sümer, Mısır, Rum, Asur) açık savaşçıların açık savaşçılarının anıtsal figürleri kullanılmıştır.

İlk iki tekerlekli ve engelli arabalar, Hititleri M.Ö. 2000lerde savaşa soktu. Friglerin, Yunanlıların ve Romalıların, dağlık ve dik bölgelerdeki otomobillerin dönmesini engellemek için, tekerleklerin birbirine paralel olarak birbirine paralel yollarla içi boş yollarla yaptığı bilinmektedir.


9. yüzyıldan itibaren otomobiller kapanmaya başladı. 1400lü yıllardan sonra otomobillerde yaylı makas kullanarak sarsıntıların azaltılmasında önemli başarılar elde edildi. Aynı dönemde Uzak Doğuda, Anadoludaki oxcart ve Almanyadaki arabalarda rickshanslar yapıldı.

Taşıma ve trofe inşaatı 1500lerde İngilterede başladı ve 17. yüzyılda, Berlinliler Fransada başladı. Demiryolu taşımacılığının başlaması ve 20. yüzyılda otomobillerin gelişimi ile birlikte, atlı arabaların önemi büyük ölçüde azalmıştır.

Osmanlılarda Tanzimat dönemine kadar sadece padişahlar, kiçeler ve kazaskerler arabaya binebildiler. Tanzimattan sonra bu araba imtiyazı kaldırıldı ve İkinci Anayasa Döneminden sonra kadın ve erkekler aynı arabayı almaya başladılar.

Bu konu başlığımızda sahibinden satılık arabalar listelenecektir. Her veri yenilemesi otomatik olarak bu sayfaya yansıyacaktır. Sahibinden satılık araba, satılık otomobil, satılık motosiklet vb taşıtlar.

İstanbulda kullanılan ilk araçlar koç arabalarıydı. Daha sonra, talaslar kullanıldı ve arabalar, karavanlar ve berlin arabaları binek otomobilleri olarak yapıldı.

Türkiyede 1950li yıllara kadar İstanbulda faytona binilirken, 1964 yılına kadar, Ankara sokaklarında arabaları dolaşıyor. Günümüzde İstanbul adaları, İzmir ve sahil kentleri turistik amaçlı olarak taşınıyor. Özellikle Gökçeada ve Bozcaadada.

Buraya Firmanı Ekle
Email ile paylaş Facebook ile paylaş Google ile paylaş Twitter ile paylaş
Sahibinden Satılık Araba
Tarih Yorum

Tüm Yorumlar Listelendi.